Lokalizacja osiedla

Osiedle zlokalizowane jest w cichej okolicy, przy ulicy Miłej w Ząbkach pod Warszawą. Ząbki położone są 10 km od centrum Warszawy, w powiecie Wołomińskim.

Cechą szczególną miasta jest bliskość Warszawy oraz dobra komunikacja: przez miasto prowadzą miejskie i podmiejskie linie autobusowe przewoźników prywatnych oraz ZTM: 145, 190, 199, 718, 738, 740, 805, N61 i N62. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się przystanek autobusowy. W Ząbkach krzyżują się 3 drogi wojewódzkie: 629, 631 i 634 a przez miasto przebiega linia kolejowa, prowadząca z dworca Warszawa Wileńska do Zielonki.

W mieście znajduje się kilka wielkopowierzchniowych sklepów handlowych, dyskonty oraz niezliczona ilość małych lokali usługowych, gastronomicznych i sklepów. W niedalekiej odległości znajduje się centrum handlowe M1 oraz basen miejski oferujący zniżki dla osób zameldowanych w Ząbkach.

Miasto położone jest w otoczeniu lasów, które znakomicie nadają się na przejażdżki rowerowe oraz spacery. Pierwsze wzmianki o Ząbkach pochodzą z XVI wieku – wtedy osada znana była pod nazwą Wola Ząbkowska. Od tego czasu Ząbki nieprzerwanie się rozwijały. Od 1912 roku rozpoczęto tworzenie „miasta – ogrodu” wg koncepcji prof. Tadeusza Tołwińskiego – ta idea została zrealizowana tylko częściowo. W 1967 roku miasto otrzymało prawa miejskie.